TOPlist

 

Kutná Hora přeborníkem!


Nohejbalový oblastní přebor ( OP ), který sdružuje týmy z okresů Kutná Hora, Kolín, Benešov a Praha – Východ byl ukončen posledním 18. kolem. Celkové prvenství a titul přeborníka si vybojoval tým Kutné Hory, který doma jednoznačně přejel Velké Chvalovice. Konečné druhé místo vybojovali hráči céčka Českého Brodu a jejich vydařenou sezonu potvrdili těsným vítězstvím ve Vavřinci. Medailové umístění zkompletoval Kostelec, který v posledním utkání doma remízoval s rezervou Čáslavi. Čáslavským v tomto utkání nestačilo k zisku obou bodů ani nadějné vedení 5:2. Další dělbou bodů skončil duel ve Zruči n.S., která hostila Velim. Hráčům Zruče pomohl zisk tohoto bodu ke konečnému předposlednímu místu a na dně tabulky nakonec zůstalo družstvo Velkých Chvalovic. V posledním utkání nestačila doma Sázava na Sendražice a hosté ziskem dvou bodů přeskočili v tabulce béčko Čáslavi.


Výsledky posledního 18.kola OP: Kostelec/ Konojedy – Čáslav B 5:5 ( 13:13 ), Kutná Hora - V. Chvalovice10:0 ( 20:1 ) , Zruč n.S. – Velim 5:5 ( 12:12 ), Sázava – Sendražice 3:7 ( 7:13 ), Vavřinec – Č. Brod C 4:6 ( 9:14 ).


Tabulka OP:
1. Kutná Hora
2. Český Brod C
3. Kostelec/ Konojedy
4. Vavřinec
5. Sendražice
6. Čáslav B
7. Sázava
8. Velim
9. Zruč n.S.
10. Velké Chvalovice


Poznámka: O pořadí na 9. - 10.místě rozhodla lepší vzájemná bilance družstva Zruče n.S. ( 4:6, 9:1 ).

 


Veteránské tituly zíkaly Konojedy a Nový Bydžov.


V neděli 24.9.2017 se uskutečnilo ve sportovním areálu TJ Sokol Čáslav v pořadí třicáté mistrovství veteránů ( tj. hráčů nad 40 let ). Z důvodu nepřízně počasí se akce přesunula do místní sokolovny. Soutěžilo se v kategoriích trojic a dvojic a hlavním sponzorem soutěže byl automobilní závod T.P.C.A. Kolín.
Nejdříve proběhla kategorie trojek, kde celkem sedm přihlášených družstev si to rozdalo systémem „každého s každým“. Z vítězství se radovaly Konojedy. Sestava Cimický, Šperlík a Kratochvíl ztratila pouze jeden set a s velkým náskokem zaslouženě excelovala v této kategorii. O pořadí na 2. – 4. místě musel nakonec rozhodnout až poměr míčů, jelikož družstva získala shodně po osmi bodech a ani vzájemná bilance setů nic neurčila. Nejlépe z této bilance
vyšel Nový Bydžov a bral 2. místo. Třetí skončil B tým z Konojed a mimo medailové umístění obhájci loňského prvenství z Českého Brodu.
Mistrovství následně pokračovalo v soutěži dvojek. Celkem šest družstev se rovněž utkalo v jedné skupině a zde bez jediné prohry získali zasloužený titul hráči Nového Bydžova v sestavě Bous, Mikulka. Další medailové pozice obsadily Konojedy ( loňský vítěz ) a domácí Čáslav. Cenu, pro nejstaršího hráče si z Čáslavi odvezl hráč Roman Fiedler z družstva Ždírec nad Doubravou.


Konečné pořadí kategorie trojic:


1. Nohejbal Konojedy A / Cimický, Šperlík, Kratochvíl /
2. TJ Sokol Nový Bydžov / Bous, Mikulka R., Mikulka M. /
3. Nohejbal Konojedy B / Brnoliak, Pokorný, Vach /
4. TJ Slavoj Český Brod / Čachotský, Laczko, Králiček /
5. TJ Sokol Čáslav / Kožený, Rackovský, Kristín /
6. Tatran Ždírec n.D. / Milota, Fiedler, Ilich /
7. NK Petrovice I / Kučera, Váca, Radil /


Konečné pořadí kategorie dvojic:


1. TJ Sokol Nový Bydžov / Bous, Mikulka R. /
2. Nohejbal Konojedy B / Brnoliak, Pokorný /
3. TJ Sokol Čáslav / Rackovský, Kristín, Kožený /
4. Nohejbal Konojedy A / Cimický, Kratochvíl /
5. NK Březí / Radil, Vach /
6. NK Petrovice I / Kučera, Váca /