TOPlist

 

Vítězství favorizovaných družstev.

Foto 2019


Soutěžní ročník nohejbalového oblastního přeboru ( OP ) 2019, který sdružuje týmy z okresů Kutná Hora, Kolín, Benešov a Praha – Východ byl zahájen zápasy 1. kola. Obhájce prvenství tým Kutné Hory hostil doma nováčka soutěže z Církvice, kterému povolil korigovat výsledek až za rozhodnutého stavu 7:0. Favorizovaná Čáslav přivítala doma Český Brod a v celém průběhu utkání ( průběžně 3:0 a 7:2 ) směřovala k zisku obou bodů. Stejně tak si vedla loni druhá Sázava, které v sázavském derby vyšel úvod utkání a dostala se do vedení 3:0. Zručští sice kontrovali na 3:2, ale ve druhé polovině utkání domácí povolili soupeři získat pouhý jeden set zaslouženě zvítězili. Nejvyšším rozdílem skončil duel ve Velimi, kde domácí tým herně nestačil na hostující Kostelec/ Konojedy.


Výsledky úvodního 1.kola:

Kutná Hora – Církvice 7:3 ( sety 16:8 ), Čáslav – Český Brod C 7:3 ( 15:7 ), Sázava – Zruč n.S. 8:2 ( 18:5 ), Velim – Kostelec n.Č.l. 1:9 ( 2:18 ), Sendražice – volno.


Program 2.kola OP, sobota 20.4.2019 od 09.00 hod.: Sendražice - Kutná Hora, Církvice – Čáslav, Zruč n.S. – Kostelec n.Č.l., Český Brod C - Velim ( neděle 21.4.2019 od 09.00 hod. ), Sázava – volno.


Obhájce prvenství zahájil vítězně.


Úvodními zápasy rovněž odstartoval středočeský krajský přebor ( KP ). Ve skupině A nebodoval žádný z domácích týmů. Loňský vítěz Osnice, nezačala utkání v Přišimasích dobře a po úvodních zápasech dvojic prohrávala 0:2. Pak, ale zavelela k velkému obratu a povolila domácím získat pouhý jeden set. Další utkání mezi Lihou a rezervou benešovského Šacungu bylo v úvodu hodně vyrovnané 2:2. Hosté ovšem zabrali a odskočili na 2:5 a to bylo pro plný bodový zisk rozhodující. Ve skupině B naopak byla stoprocentně úspěšná domácí družstva. Nejvyrovnanější duel se odehrál ve Vrdech, které hostily béčko Českého Brodu. Po vyrovnaném úvodu 2:2, domácím vyšla nepárová část a první odvetná trojice. Stav 5:2 ovšem nakopl hostující tým, který dokázal zkorigovat na 5:4. Vrdy zvládly s přehledem poslední zápas dvojic a získaly oba body. V posledním utkání měl Nymburk v Čelákovicích velice dobře nakročeno k zisku alespoň jednoho bodu. V jeho první polovině vedl 2:1 a po zápase nepárových dvojic 3:2, ale v následujících zápasech vůbec nezvládal koncovky třetích rozhodujících setů. Zvánovice a Jizerní Vtelno měly volno.


Výsledky 1.kola KP:

Skupina A: Přišimasy – Osnice 2:6, Liha – Šacung B 3:6, Zvánovice – volno. Skupina B: Vrdy – Český Brod B 6:4, Čelákovice B – Nymburk 6:3, J. Vtelno – volno.


Program 2.kola KP, sobota 20.4.2019 od 09.00 hod. Skupina A: Osnice - Liha, Šacung B – Zvánovice ( od 09.30 hod. ), Přišimasy – volno.


Skupina B: Nymburk – Vrdy ( od 09.30 hod. ), Jiz. Vtelno – Čelákovice B ( od 10.00 hod. ), Český Brod B – volno.