TOPlist

 

Čáslav vyhrála v Kutné Hoře a Sázava krůček od titulu.


Nohejbalový oblastní přebor ( OP ) 2019, pro okresy Kutná Hora, Kolín, část Benešova a Prahy – Východ pokračoval zápasy předposledního 17. kola. Šlágr kola se odehrál v Kutné Hoře, která hostila v derby Čáslav. Kutnohorští chtěli oplatit soupeři prohru z prvního měření sil a začali skvěle, když se dostali do vedení 3:0. Hosté ovšem v pěti následujících zápasech ztratili pouze jeden set a skóre otočili na 3:5. Poslední zápasy křížových dvojic skončily 1:1 a tím si oba body vybojovala Čáslav. Sázava se po očekávaném domácím vítězství nad céčkem Českého Brodu dostala do čela tabulky OP, jelikož Kostelec měl volno. V posledním kole stačí Sázavě k jistotě zisku titulu i bod z duelu v Církvicích.
V dalších utkáních zvítězila Velim vysoko na hřišti poslední Zruče a pokud Církvice nebude v posledním kole bodovat, může ji tabulkově předstihnout s ohledem na lepší vzájemnou bilanci ( 5:5 a 9:1 ). V posledním utkání zajížděli Sendražice do Církvice a zde se skóre měnilo, jak na houpačce. Začátek a konec utkání patřil hostům, kteří si před nepárovou části nejdříve vybojovali vedení 3:1, aby následně prohrávali 3:5 a museli v posledních zápasech křížových dvojek uspět. To se jim povedlo a utkání tak skončilo spravedlivou dělbou bodů.


Výsledky 17. kola OP: Kutná Hora – Čáslav 4:6 ( sety 9:13 ), Církvice – Sendražice 5:5
( 11:11 ), Zruč n.S. – Velim 1:9 ( 7:18 ), Sázava – Český Brod C 7:3 ( 16:9 ), Kostelec - volno.


Program posledního 18. kola OP, sobota 21.9.2019 od 09.00 hod.: Čáslav - Zruč n.S., Církvice – Sázava ( 17.9.2019 od 16.30 hod. ), Kostelec/ Konojedy – Sendražice, Český Brod C – Kutná Hora ( neděle 22.9. od 09.00 hod. ), Velim - volno.

 


Nymburk přeborníkem kraje!


Předposledním kolem pokračovaly soutěže družstev mužů středočeského kraje. Ve finálové skupině bylo rozhodnuto o letošním mistrovi. Vedoucí Nymburk zajížděl do Zvánovic a po jednoznačném vítězství může slavit titul „Přeborníka KP 2019“. Béčko Čelákovic v dopoledním utkání zvítězilo na hřišti rezervy Šacungu, ale v odpolední dohrávce 2. kola se stejným soupeřem dosáhlo pouze na bod za remízu. Nymburk, tak před posledním kolem má nedostižitelný náskok tří bodů. Ve zbývajícím utkání Vrdy vůbec nestačily na soupeře z Lihy a z jejího hřiště odešly s nepopulárním „kanárem“. Po této prohře je jasné, že právě Vrdy obsadí ve finálové skupině poslední 6. místo. Ve skupině o konečné umístění ( 7. – 10. místo ) Jizerní Vtelno dokázalo dvakrát porazit rivala s Českého Brodu ( jednou v dohrávce ) a v posledním kole si to rozdá o celkové vítězství této skupiny s Osnicí. Poslední Přišimasy bojovaly statečně v Osnici, ale nula na kontě bodů jim přesto zůstala.


Výsledky 5. kola finálové skupiny středočeského KP: Zvánovice – Nymburk 0:6, Liha – Vrdy 6:0, Šacung B – Čelákovice B 2:6. Dohrávka 2. kola: Čelákovice B – Šacung B 5:5 ( hráno v Benešově ).


Výsledky 5. kola skupiny o umístění KP: Osnice – Přišimasy 6:3, Č. Brod B – Jizerní Vtelno 3:6. Dohrávka 2. kola: Jizerní Vtelno – Český Brod B 6:3.


Pozvánka:
V neděli 22. září 2019 se uskuteční ve sportovním areálu TJ Sokol Čáslav již 32. mistrovství veteránů. Soutěžit se bude v kategoriích trojic a dvojic. Začátek přeboru je stanoven v 09.00 hod. a prezence družstev do 08.45 hod. Akce se mohou účastnit i hráči neregistrovaný v soutěžích OP ( amatéři ). Podmínkou účasti je věk nad 40 let ( ročník narození 1979 a starší ). Startovné za družstvo trojic činí 150 Kč za dvojici 100 Kč. Pořadatele připravili ceny, pro nejlepší družstva v obou kategoriích a nejstaršího hráče mistrovství. Občerstvení bude zajištěno po celou dobu trvání akce.