TOPlist

 

Šlágr kola ovládla Kutná Hora.


Nohejbalový oblastní přebor ( OP ) 2019, který sdružuje týmy z okresů Kutná Hora, Kolín, část Benešov a Praha – Východ pokračoval zápasy 2. kola.
Největší pozornost na sebe poutal duel Sendražic a Kutné Hory. Utkání bylo vyrovnané pouze po úvodních zápasech dvojic. Od stavu 1:1 hosté jasně dominovali a bez ztráty setu vedli 5:1. Poslední čtyři zápasy dospěly vždy do rozhodujícího třetího setu, ale všechny koncovky lépe zvládali hráči Kutné Hory. Již ve středu se předehrálo utkání Č. Brodu C a Velimi. První polovina utkání byla hodně vyrovnaná a po zápasech třetích dvojic byl stav 2:3. Následně ovšem hosté ovládli další tři zápasy a utkání rozhodli. V dalším utkání hostil v derby nováček z Církvice tým Čáslavi. Úvod vyzněl jasně pro hosty, kteří šli do trháku a vedení 4:0. Nepárová část patřila naopak domácím, kteří zvítězili v obou třísetových bitvách a následně byli úspěšní i v první odvetné trojici. Rázem to bylo 3:4. Dramatická koncovka dopadla 1:2 a Čáslav brala oba body tím nejtěsnějším rozdílem. V posledním utkání domácí Zruč n.S. vůbec nestačila na soupeře z Kostelce, který ji povolil zisk pouhých dvou setů a nadělil neoblíbeného „kanára“ .


Výsledky 2.kola:

Sendražice - Kutná Hora 1:9 ( sety 6:18 ), Církvice – Čáslav 4:6 ( 10:14 ), Zruč n.S. – Kostelec n.Č.l. 0:10 ( 2:20 ), Český Brod C - Velim 3:7
( 7:16 ), Sázava – volno.Program 3.kola OP, sobota 27.4.2019 od 09.00 hod.: Kutná Hora - Zruč n.S., Čáslav – Sázava, Velim – Sendražice ( od 14.00 hod. ), Český Brod C – Kostelec/ Konojedy ( neděle 28.4.2019 od 09.00 hod. ), Církvice – volno.

 

 


Liha překvapila v Osnici.


Druhým kolem pokračoval středočeský krajský přebor ( KP ). Ve skupině A se zrodilo největší překvapení kola v Osnici. Hostující Liha dokázala zvítězit nad úřadujícím přeborníkem kraje, který v loňském ročníku ani jednou neprohrál. O vítězství museli hosté hodně bojovat, když po úvodních dvojicích byl stav 1:1 a v celkem třech rozhodujících třetích setech rozhodl o vítězství
hostů až poslední možný míč. V dalším utkání pokračoval na vítězné vlně rezervní tým Šacungu Benešov. Doma zvítězil nad Zvánovicemi a i když v polovině utkání byl průběžný stav 2:2, následně zabral a potvrdil letošní stoprocentní úspěšnost. Ve skupině B se odehrál šlágr kola v Jizerním Vtelnu, které přivítalo loni ligovou rezervu Čelákovic. Úvod utkání a průběžný stav 2:2, svědčil o jeho vyrovnanosti. Nepárovou část zvládli lépe hosté a to se nakonec ukázalo jako rozhodující. Poslední tři zápasy dospěly v koncovkách do třetích setů, ve kterých byli čelákovičtí dvakrát úspěšnější. V posledním utkání zvítězil v domácím prostředí Nymburk vysoko nad Vrdy, ale konečný výsledek je až příliš krutý pro hosty. Celkem čtyři zápasy musel rozhodovat třetí set a vždy tahali za kratší konec hráči Vrdů. Přišimasy a Český Brod B měly volno.


Výsledky 2.kola KP:

Skupina A: Osnice – Liha 1:6, Šacung B – Zvánovice 6:2, Přišimasy – volno. Skupina B: Nymburk – Vrdy 6:0, Jiz. Vtelno – Čelákovice B 3:6, Český Brod B – volno.


Program 3.kola KP, sobota 27.4.2019 od 09.00 hod. Skupina A: Zvánovice – Osnice, Liha – Přišimasy, Šacung B – volno. Skupina B: Český Brod B – Nymburk, Vrdy – Jizerní Vtelno ( od 10.00 hod. ), Čelákovice B – volno.