TOPlist

 

Spravedlivá dělba bodů v Čáslavi a první letošní body Českého Brodu C.


Nohejbalový oblastní přebor ( OP ) 2019, pro okresy Kutná Hora, Kolín, část Benešova a Prahy – Východ pokračoval zápasy 4. kola. Hned dva duely měly velice vyrovna- ný průběh s dramatickou koncovkou. Čáslav nezahájila domácí utkání se Sendražicemi dobře, když po zápasech dvojic nezvládla obě třísetové koncovky a prohrávala 0:2. Domácí zabrali a po nepárové části srovnali na 3:3. Navíc hned nato zvládli i odvetnou první trojici a dostali se do vedení 4:3. Hostům se nakonec podařilo získat alespoň bod v úplně posledním zápase dvojic. Stejně dramatický průběh mělo utkání Zruče n.S. a céčka Českého Brodu. Hostům patřila první polovina, kdy po zápase singlu navýšili své vedení na 4:2. Zápasy trojic ovšem lépe zvládala domácí Zruč a po třísetových bitvách srovnala na 4:4. Následné utkání křížových dvojic dospělo rovněž do rozhodujícího třetího setu, ale bod brali hosté a v posledním zápase pak potvrdili export prvních letošních bodů do Brodu. Další dvě utkání vyhrála vysokým rozdílem favorizovaná družstva, když Sázava doma přejela Velim a Kostelec/ Konojedy uštědřil nepopulárního „kanára“ Církvici na jejím hřišti.


Výsledky 4.kola OP: Zruč n.S. - Český Brod C 4:6 ( sety 10:15 ), Církvice - Kostelec/ Konojedy 0:10 ( 2:20 ), Čáslav – Sendražice 5:5 ( 13:10 ), Sázava – Velim 9:1 ( 19:5 ), Kutná Hora – volno.


Program 5.kola OP, středa 8.5.2019 od 09.00 hod.: Sendražice - Zruč n.S., Český Brod C – Církvice, Kostelec/ Konojedy - Sázava, Velim – K. Hora (od 14.00 hod.), Čáslav – volno.

Program 6.kola OP, sobota 11.5.2019 od 09.00 hod.: Zruč n.S. – Církvice, Kutná Hora - Kostelec/ Konojedy, Čáslav – Velim, Sázava - Sendražice (od 10.00 hod.), Č.Brod C – volno.

 


Vrdy překvapili v Čelákovicích.


Čtvrtým kolem pokračoval středočeský krajský přebor ( KP ). Ve skupině A na první letošní vítězství dosáhli hráči Zvánovic, který doma přetlačili Lihu. Utkání bylo velice vyrovnané a po zápase singlu byl stav 3:3. V následujících zápasech bodoval již pouze domácí tým, byť dvakrát se rozhodovalo až ve zkrácené třetí sadě. Ve druhém utkání se doma rezerva benešovského Šacungu vůbec nemazlila a soupeři z Přišimas nadělila „kanára“. Hosté, tak zůstali jako jediný tým KP bez získaného bodu. Ve skupině B se odehrál duel prvních dvou týmů. Doposud stoprocentní B tým Čelákovic hostil soupeře z Vrdů. První polovina utkání patřila jednoznačně domácím, kteří po zápase jednotlivců vedli již 5:1. V této chvíli asi nikdo nepředpokládal úspěch hostů, ale opak byl pravdou. Vrdští zvítězili ve zbylých čtyřech zápasech křížových trojic a dvojic bez ztráty setu a překvapivě dosáhli na konečnou remízu. V posledním utkání získalo Jizerní Vtelno první letošní body po vítězství nad rezervou Českého Brodu. Výsledek je až příliš krutý pro hosty, kteří od stavu 1:1 neuspěli
ani v jednom ze čtyř třísetových zápasů. Z toho ve třech případech rozhodl o výhře domácích až poslední možný míč za devítek. Osnice a Nymburk měly volno.


Výsledky 4.kola KP: Skupina A: Zvánovice – Liha 6:3, Šacung B – Přišimasy 6:0, Osnice – volno. Skupina B: Čelákovice B – Vrdy 5:5, Jiz. Vtelno – Český Brod B 6:1, Nymburk – volno.


Program 5.kola KP, sobota 11.5.2019 od 09.00 hod. Skupina A: Přišimasy - Zvánovice, Osnice – Šacung B, Liha - volno.
Skupina B: Český Brod B – Čelákovice B, Nymburk – Jiz. Vtelno ( od 09.30 hod. ), Vrdy – volno.

 


Kostelec vítězem prvního turnaje středočeského KP mládeže.


V neděli 5.5.2019 byl prvním turnajem trojic otevřen nový ročník středočeského krajského přeboru mládeže. Memoriálu Jaroslava Krále se v Českém Brodě zúčastnilo osm družstev ze třech oddílů. Premiérové vítězství si vybojovali hráči Kostelce n.Č.l. v sestavě: Ondřej Vrbata, Jiří Krubr a Jiří Strejček, kteří v celém turnaji nenašli přemožitele. Druhé místo bral domácí Český Brod a stupně vítězů zkompletovalo třetí Slaný. Nejdříve se bojovalo ve dvou čtyřčlenných základních skupinách, které určily nasazení pro vyřazovací část čtvrtfinále. Nejbližší akce se uskuteční dne 12.5.2019 a to Memoriál dvojic Miroslava Potůčka v Čelákovicích.