TOPlist

 

Kostelec/ Konojedy nezastavil rozjetou Sázavu.


Nohejbalový oblastní přebor ( OP ) 2019, pro okresy Kutná Hora, Kolín, část Benešova a Prahy – Východ měl v týdnu napilno, když pokračoval 5. a 6. kolem. Do druhého květnového svátku bylo totiž vloženo 5.kolo. Stoprocentně úspěšně si vedli hráči Sázavy, kteří nejdříve zajížděli na hřiště vedoucího Kostelce a uštědřili domácím vůbec první letošní porážku. Samotné utkání bylo velice vyrovnané a až za stavu 4:4 zvládli závěrečné zápasy dvojic lépe hosté.

V sobotním 6.kole se Sázava doma vůbec nemazlila se Sendražicemi a vysokým vítězstvím potvrdila letošní neporazitelnost. Sendražice ovšem bodovali naplno v předcházejícím utkání, kdy doma jednoznačné přejeli Zruč. Kutná Hora v 5. kole zvítězila vysoko na hřišti Velimi, ale v následném utkání v domácím prostředí podlehla v oslabené sestavě Kostelci a přišla o první letošní body! Kostelec, tak dal vítězstvím zapomenout na své středeční zaváhání se Sázavou a zůstal i díky většímu počtu odehraných zápasů v čele průběžného pořadí OP. Kromě Sázavy zůstala rovněž v letošním ročníku neporaženým týmem Čáslav, která doma nadělila nepopulárního „kanára“ soupeři z Velimi. Dramatické a vyrovnané duely odehrála dvakrát venku Církvice, kdy dělbou bodů skončila obě utkání v Českém Brodě a Zruči n.S. Církvičtí měli v obou případech velice blízko k vítězstvím, kdy v Brodě vedli 5:4 a ve Zruči dokonce 5:3, ale koncovky utkání patřily domácím týmům. V tabulce, tak již nezůstal žádný tým bez bodového zápisu. Velice zajímavý program nabízí hned následující kolo, kdy si to mezi sebou rozdají soupeři z prvních čtyř míst průběžné tabulky.


Výsledky 5.kola OP: Sendražice - Zruč n.S. 9:1 ( sety 19:3 ), Český Brod C – Církvice 5:5
( 11:10 ), Kostelec/ Konojedy - Sázava 4:6 ( 10:13 ), Velim – K. Hora 1:9 ( 5:19 ), Čáslav –
volno.


Výsledky 6.kola OP: Zruč n.S. – Církvice 5:5 ( 12:10 ), Kutná Hora - Kostelec/ Konojedy 3:7
( 9:16 ), Čáslav – Velim 10:0 ( 20:4 ), Sázava - Sendražice 9:1 ( 19:2 ), Č.Brod C – volno.

 


Program 7.kola OP, středa 18.5.2019 od 09.00 hod.: Sendražice - Český Brod C, Kostelec/
Konojedy - Čáslav, Církvice – Velim, Sázava – K. Hora (od 10.00 hod.), Zruč n.S. – volno.

 


Rezerva Šacungu Benešov poprvé nebodovala.


Pátým kolem skončila první polovina základní části středočeského krajského přeboru ( KP ). Ve skupině A zajížděl vedoucí B tým Šacungu do Osnice, kde narazil a poprvé letos nebodoval. V dalším utkání vůbec nestačily v domácím prostředí poslední Přišimasy na stále lepšící se tým Zvánovic. Ve skupině B se odehrál duel rezervních týmů Českého Brodu a Čelákovic, ve kterém tahali za kratší konec domácí. Čelákovice, momentálně nejlepší tým KP jako jediný letos ještě neprohrál a tuto pozici bude v příštím kole obhajovat na horké půdě Nymburka. Nymburští v domácím prostředí získali oba body proti Jizernímu Vtelnu. Samotné utkání bylo vyrovnané pouze v jeho úvodu, kdy hned dva zápasy rozhodoval třetí set a na ukazateli stavu skóre 2:1, pro domácí. Družstva Lihy a Vrdů měla volno.
Výsledky 5.kola KP: Skupina A: Přišimasy – Zvánovice 0:6, Osnice – Šacung B 6:2, Liha -
volno. Skupina B: Český Brod B – Čelákovice B 1:6, Nymburk – Jiz. Vtelno 6:2, Vrdy –
volno.


Program 6.kola KP, sobota 18.5.2019 od 09.00 hod. Skupina A: Osnice – Přišimasy, Šacung
B – Liha ( od 09.30 hod. ), Zvánovice - volno. Skupina B: Český Brod B – Vrdy, Nymburk -
Čelákovice B ( od 09.30 hod. ), Jizerní Vtelno – volno.