TOPlist

 

Sázava půlmistrem OP.


Nohejbalový oblastní přebor ( OP ) 2019, pro okresy Kutná Hora, Kolín, část Benešova a Prahy – Východ uzavřel svoji první polovinu soutěžního ročníku 9. kolem. Po polovině soutěže si nejlépe vede Sázava, která jedinou bodovou ztrátu zaznamenala ve třetím kole, kdy remizovala s Čáslavi. Neporazitelnost potvrdili sázavští po předehrávaném domácím vítězství nad Církvicí. Samotné utkání neměl lídr vůbec jednoduché, jelikož hned pět dílčích zápasů musela rozhodovat zkrácená třetí sada a hosté byli úspěšný pouze jednou.
Další předehrávka Zruč n.S. – Čáslav skončila jednoznačně pro hostující tým, když se Zruči nepodařilo v utkání získat žádný set. Neoblíbeného „kanára“ uštědřila rovněž Kutná Hora céčku Českého Brodu. Nejvyrovnanější duel se odehrál v Sendražicích, které přivítaly Kostelec. Utkání bylo velice vyrovnané, když po první křížové trojici byl stav 3:4. Druhá křížová trojice byla zlomová a ve zkrácené třetí sadě byli úspěšnější hosté. Víc štěstí chybělo Sendražicím i v následujícím zápase dvojic, kdy oba sety na devítkách přetlačili kostelečtí ve vítězství.


Výsledky 9.kola OP: Zruč n.S. – Čáslav 0:10 ( sety 0:20 ), Kutná Hora – Český Brod C 10:0, Sendražice - Kostelec 3:7 ( 7:16 ), Sázava – Církvice 8:2 ( 17:8 ), Velim – volno


Program 10.kola OP, sobota 8.6.2019 od 09.00 hod.: Český Brod C – Čáslav ( úterý 4.6.2019 od 17.30 hod. ), Církvice - Kutná Hora, Zruč n.S. - Sázava, Kostelec/ Konojedy – Velim, Sendražice – volno.


V boji o finálovou šestku přituhuje.


Osmým kolem pokračovala základní část středočeského krajského přeboru ( KP ) a v následujících posledních dvou kolech lze očekávat dramatickou zápletku v souboji o postup do finálové šestičlenné skupiny. Ve skupině A se odehrál šlágr v Osnici, která hostila Zvánovice. Hosté od začátku diktovali tempo a po prvním zápase křížových trojek měli luxusní náskok 5:2. Osnice ovšem neuvěřitelně zabrala a v posledních třech zápasech nepovolila soupeři ani jeden set a zaslouženě získala bod za konečnou remízu. Ve druhém utkání podle očekávaní Liha nezaváhala a nadělila domácím Přišimasím „kanára“. V tabulce skupiny A je vidět, že o postupovou trojku bude ještě velice dramatický boj. Ve skupině B prodloužily Vrdy čekání na zisk bodu již čtyři kola, jelikož prohrály v Jizerním Vtelnu. V samotném utkání byl stav po zápase singlu srovnaný 3:3, ale koncovka jasně vyzněla pro domácí tým. Na poslední místo tabulky se po prohře na hřišti lídra KP Nymburka propadla rezerva Českého Brodu. I zde bude zajímavý závěr základní části, když na třetí příčku zajišťující finále může dosáhnout i poslední tým tabulky. Šacung B a Čelákovice B měly volno.


Výsledky 8.kola KP: Skupina A: Přišimasy – Liha 0:6, Osnice – Zvánovice 5:5, Šacung B - volno. Skupina B: Jiz. Vtelno – Vrdy 6:3, Nymburk – Č. Brod B 6:2, Čelákovice B – volno.

Program 9.kola KP, sobota 8.6.2019 od 09.00 hod. Skupina A: Přišimasy – Šacung B, Liha – Zvánovice ( odl. 14.6.2019 ), Osnice - volno. Skupina B: Český Brod B - Jiz. Vtelno, Vrdy – Čelákovice B ( od 10.00 hod. ), Nymburk – volno.

 


V turnaji dominoval Český Brod.


V neděli 2. června 2019 proběhlo v Čáslavi v pořadí třetí kolo středočeského krajského přeboru dorostu a žáků. V memoriálu Miroslava Potůčka se poprvé letos soutěžilo v disciplíně dvojic. Celkem devět sestav z pěti oddílu bojovalo o další body do tabulky přeboru mládeže. Po skončení všech zápasů se z prvenství radovala sestava A Českého Brodu ve složení Michal Červenka – Jan Bálek, která v celém průběhu turnaje ztratila pouze jeden set a zaslouženě zvítězila. Úspěch českobrodských podtrhla druhým místem B sestava tohoto oddílu Lukáš Brabenec – Filip Pokorný. Medailové umístění zkompletoval Kostelec n.Č.l. A
( Ondřej Vrbata – Jiří Krubr ), který v souboji poražených semifinalistů o konečné třetí místo porazil domácí sestavu Čáslavi ( Jan Dibelka – Antonín Šimerka ) a vrátil jim tak prohru ze základní skupiny.
Systém turnaje byl pořadateli nastaven do dvou základních skupin v obsazení pěti a čtyř týmů, kterého umístění rozhodlo o nasazení družstev do vyřazovací části čtvrtfinále.


Poslední tým pětičlenné skupiny A skončil na konečném 9. místě.


Výsledky:
Základní skupina A: 1. Český Brod A 8 bodů ( 8:1 ), 2. Slaný A 6 bodů ( 7:4 ), 3. Kostelec n.Č.l. B 4 body ( 5:5 ), 4. Kutná Hora 2 body ( 2:6 ), 5. Slaný C 0 bodů ( 2:8 ).
Základní skupina B: 1. Čáslav 6 bodů ( 6:1 ), 2. Kostelec n.Č.l. A 4 body ( 5:2 ), 3. Český Brod B 2 body ( 2:4 ), 4. Slaný B 0 bodů ( 0:6 ).


Čtvrtfinále:
Český Brod A – Slaný B 2:0 ( 10:5, 10:4 ), Kostelec n.Č.l. A – Kostelec n.Č.l. B 2:1 ( 10:7, 4:10, 10:9 ), Čáslav – Kutná Hora 2:0 ( 10:6, 10:8 ), Slaný A – Č. Brod B 0:2 ( 3:10, 5:10 ).


Semifinále:
Č. Brod A – Kostelec n.Č.l. A 2:0 ( 10:4, 10:9 ), Čáslav – Č. Brod B 1:2 ( 10:8, 9:10, 9:10 ).
O 3.místo: Kostelec n.Č.l. A – Čáslav 2:0 ( 10:8, 10:8 )
Finále: Český Brod A – Český Brod B 2:0 ( 10:7, 10:5 )


Celkové pořadí:
1. TJ Slavoj Český Brod A ( Michal Červenka, Jan Bálek )
2. TJ Slavoj Český Brod B ( Filip Pokorný, Lukáš Brabenec )
3. TJ Sokol Kostelec n.Č.l. A ( Ondřej Vrbata, Jiří Krubr )
4. TJ Sokol Čáslav ( Jan Dibelka, Antonín Šimerka )
5. TJ Sokol Slaný A ( Jiří Hadač, Jiří Zápotocký )
6. TJ Sokol Kostelec n.Č.l. B ( Jiří Strejček, Matěj Hřebačka )
7. NK Sparta Kutná Hora ( Radim Schovanec, Matěj Havránek, Štěpán Jelínek )
8. TJ Sokol Slaný B ( Matěj Šimanovský, Vojtěch Šimanovský )
9. TJ Sokol Slaný C ( Tomáš Coufal, Vojtěch Hanilec, Jan Šebesta )


Pozvánka:
V neděli 9. června 2019 se uskuteční v pořadí čtvrté kolo středočeského krajského přeboru dorostu a žáků ve sportovním areálu TJ Slavoj Český Brod. Disciplínou budou dvojice a začátek akce je stanoven od 09.00 hod. ( prezence družstev do 08.45 hod. ).